Úspešný posledný víkend sezóny družstva U11

Dušan Trnka (tréner U11):

Posledný víkend sezóny sme mali nabitý. V sobotu sme sa zúčastnili v Horných Orešanoch na Memoriáli Jakuba Hodulíka. Štadión, prostredie, ihrisko, ľudia a organizácia boli veľmi príjemné a všetci sme sa tam cítili výborne. Na turnaji sa zúčastnilo 10 tímov rozdelených do 2 skupín. Zápasy trvali 2 x 15 minút.

Prvý zápas sme hrali s FK Sitno Banská Štiavnica, ktorých sme porazili 8:0 (strelci gólov: Mikula 3, Jančok 2,Trnka 2, Kočiš). V druhom zápase sme porazili po výbornom výkone FC Slovan Galanta 4:0 (strelci gólov: Mikula 2, Trnka, Kočiš). Galanta bola šikovná, ale najťažšie bolo, prispôsobiť sa na dlhé nakopávané lopty od ich brankára. V ďalšom zápase sme si zmerali sily so Spartakom Trnava. Tento zápas sme statočne odolávali, ale súper bol šikovný, rýchly a tvrdý. Prehrali sme 4:0. Posledný zápas v skupine sme hrali s domácimi TJ Iskra Horné Orešany. V tomto zápase si chlapci vyskúšali aj iné pozície, na ktorých obvykle nehrávajú. Súpera sme porazili 9:2 (strelci gólov: Pomichal 3, Kočiš 2, Mikula, Solarz, Jančok, Trnka).

V skupine sme skončili druhý za Spartakom Trnava a čakalo nás semifinále s FK Lokomotíva Trnava. Na chlapcoch už bolo vidieť únavu a prvý polčas sme nehrali. Lokomotíva hrala tiež nakopávaný futbal na jedného šikovného útočníka, ktorý vyčkával na našu chybu. V prvom polčase po priamom kope a vyrazenej lopte od brankára sme po dorážke dostali gól. Druhý polčas chalani opäť začali hrať. Vytvorili sme si aj niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie, ale to sa nám nepodarilo. V súboji o tretie miesto nás čakal súper z našej ligy ŠK Svätý Jur. Na chlapcoch už bolo vidieť vyčerpanie zo slnka a predošlých zápasov. Celý zápas sme súpera tlačili, ale chýbala nám finálna prihrávka alebo lepšie zakončenie. Na súperovi tiež bolo vidieť, že už nemajú veľa síl. Nakoniec rozhodla vydarená strela Vincenta Trnku, ktorá rozhodla celý zápas a po odpískaní konca zápasu si chlapci na plno užívali a oslavovali celkové tretie miesto na turnaji. Chlapci odohrali parádny turnaj. Možno okrem jedného polčasu, ktorý sme prespali. Všetci podali veľmi dobrý výkon.

Zostava:

Jakub Kičina, Adam Prachar, Michal Pomichal, Filip Sládek, Michal Pomichal, Andrej Jančok, Vincent Trnka, Maksym Kosteskyi, Tobias Mikula, Martin Kočiš, Dávid Solarz.

Konečné poradie:

1, Spartak Trnava

2, Lokomotíva Trnava

3, OFK Dunajská Lužná

4, ŠK Svätý Jur

5, FC Slovan Galanta

6, MFK Nová Baňa

7, TJ Iskra Horné Orešany

8, Spartak Trnava – dievčatá

9, FK Sitno Banská Štiavnica

10, TJ FC Kátlovce

Nasledujúci deň nás čakal posledný ligový zápas u jednoznačne najsilnejšieho tímu v súťaži FKM Stupava. Na zápas boli nominovaní všetci hráči, tak ako som sa to snažil robiť celú jarnú časť v súťaži. Do tohto zápasu som spravil jednu zmenu. Do bránky išiel Maksym Kosteskyi, ktorý v tomto zápase ukázal svoje brankárske zručnosti. Proti silnému súperovi sme museli trošku zmeniť aj našu taktiku, ktorá sa na konci zápasu ukázala ako správne zvolená. V zápase sme hrali na rýchle protiútoky, po ktorých sme sa dostávali do šancí. Po rohovom kope sme išli do vedenia gólom Kyrilla Luzgana. Neskôr sme zvýšili vedenie po individúalnej akcii Andreja Jančoka, ktorý následne peknou prihrávkou našiel pred bránkou Martina Kočiša, ktorý strelou z prvej skóroval. Polčas sme vyhrávali 2:0. Veľa možností na zvýšenie náskoku si svojou rýchlosťou vypracoval Dávid Solarz, avšak svoje príležitosti sa mu nepodarilo využiť. V druhom polčase sme síce po presnej strele k tyčke inkasovali gól, ale výsledok 2: 1 sme už do konca zápasu udržali. Po výhre boli chlapci veľmi šťastný a tešili sa spolu s nami a rodičmi zo skvelého výsledku. Chlapci mi svojím výkonom spravili veľkú radosť.

Popoludní po zápase sme si urobili spoločné ukončenie sezóny na paintballovom ihrisku v Kalinkove, kde sa deti spolu s niektorými rodičmi zabavili pri hre a následne sme si opekali a grilovali. Nasleduje zaslúžený oddych a dovolenky. 

Rád by som sa týmto poďakoval Peťovi Mikulovi, ktorý mi nezištne pomáhal, keď mohol.

Zhodnotenie na koniec:

V sezóne sme sa zúčastnili veľa turnajov. Urobili sme vynikajúce výsledky. Na chlapcoch je vidieť, že sa zlepšujú a robia veľké pokroky. Musím pochváliť aj našich rodičov, ktorý sa tiež mimoriadne zlepšili a bolo ich vidieť a aj počuť, čo si myslím, tiež veľmi pomohlo našim mladým futbalistom. Do ďalšej sezóny som sa rozhodol pokračovať s chalanmi do kategórie mladších žiakov U13.