Tradičný pripravný zápas s FK Mutěnice u nás doma skončil remízou

Je už tradíciou 8 rokov, že v rámci letnej prípravy si zmerajú sily slovenské OFK Dunajská Lužná a moravské TJ Mutěnice. Kluby hrajú v rámci svojich národných súťaží 4. ligu, v Čechách je to pre FK Mutěnice krajský prebor Jihomoravského futbalového svazu.

Kluby si domácu pôdu navzájom striedajú a tak v sobotu 22. 07. 2023 docestovali na Štadión Jozefa Straku v Dunajskej Lužnej hráči a tím FK Mutěnice. Zápasu predchádzali hymny Českej republiky a Slovenskej republiky.

Od začiatku mal zápas určitú hernú kvalitu, aj keď išlo o prípravný zápas. Pre trénerov bol príležitosťou vyskúšať veľa a najmä nových hráčov. Práve jeden z nich v domácom mužstve OFK Dunajská Lužná otvoril skóre – Filip Novák, už do polčasu hostia vyrovnali zásluhou gólu Martina Hrabinu.

V druhom polčase domáci vystriedali temer všetkých nových hráčov, niekoľkých vystriedali aj hostia. Konečný výsledok bola remíza 1:1.

Aj pre prítomných divákov bola bonusom streľba zo značky pokutových kopov. Domáci brankár Adrián Jendral sa vyznamenal, keďže zneškodnil súperovi dve penalty. Na pokutové kopy zvíťazili domáci pomerom 4:2.

OFK Dunajská Lužná – FK Mutěnice 1:1 (1:1) pokutové kopy: 4:2

Góly: (4´) Filip Novák – (29´) Martin Hrabina

Zostavy:

OFK Dunajská Lužná: Branislav Cicho – Juraj Mesáros, Roman Ševčík, Richard Krč, Filip Novák, Dávid Duducz, Radko Kohút, Patrik Bartoš, Marek Macko, Viliam Redler, Erik Reindl

(Striedali: Adrián Jendral – Martin Rozbora, Branislav Markovič, Denis Suchánek, Daniel Janšák, Rastislav Jendruš, Vojtech Bokor ml., Viktor Hannych, Hennadi Katsadze, Martin Franko, Frederik Druska, Samuel Plunar)

FK Mutěnice: Lukáš Malík, Tomáš Jungwirth, Martin Schuller, Ľubomír Kupčík, Dalibor Koštuřík, Denis Dekař, Adam Prčík, Marek Mokruša, Stanislav Koutský, Lukáš Koplík, Michal Opluštil

(Striedali: Martin Hrabina, Petr Plchút, Matej Grmolec)

Aj tento tradičný prípravný zápas opäť splnil účel – bol nielen dobrou možnosťou v príprave oboch družstiev na súťažnú sezónu 2023/24, ale ďalším dielom a pokračovaním utužil družbu oboch klubov – OFK Dunajská Lužná a FK Mutěnice.