Spomienka na pátra Hilára pred domácim zápasom s Tomášovom

V stredu 27. 03. 2024 sa predohralo „veľkonočné“ 18. kolo Majstrovstiev regiónu IV. liga BFZ. Opäť nás čakal domáci zápas. Keďže bol posledným domácim v marci 2024, naplánovali sme pred jeho začiatkom z dôvodu nedožitých 68. narodenín: „Spomienku na pátra Hilára“ – nášho verného fanúšika. Tohtoročnú sobotu 09. marca 2024 sme totiž už len na neho spomínali, keďže nás 30. júna 2023 opustil a odišiel spomedzi nás.

V krátkej spomienke zazneli aj jeho autentické slová, ktoré nahral do relácie TV LUX – „Dominikán na ihrisku“. V tejto nahrávke spomínal, ako chodil hrávať za starých pánov Dunajskej Lužnej a v zápase s Terchovou sa mu podarilo hneď po vystriedaní streliť gól na víťazstvo 2:0. Nasledovali slová opätovnej vďaky za jeho fanúšikovstvo klubu OFK Dunajská Lužná a za všetko ľudské dobro, ktoré nám počas života venoval a odovzdal. Potvrdili sme to osobitne aj prejavenou úctou – minútou ticha a potleskom do neba.

Túto pietnu spomienku zavŕšila náhernou interperetáciou piesne Mariky Gombitovej – Vyznanie, skvostu slovenskej populárnej hudby, vedúca Chrámového zboru Madonny Žitného ostrova v Dunajskej Lužnej – Mgr. Lucia Čerňanská.

Páter Hilár, opätovne ďakujeme za všetko! Nech Ti to Boh odmení večnou slávou!