Sekundy, ktoré mu zmenili život – dokument o Martinovi Murckovi

Mnohí ani nevedia, aký osud v svojom mladom živote má za sebou hráč nášho A mužstva – Martin Murcko. Posilnil náš klub v priebehu tejto sezóne 2021/22.

Rodák z Kurimy, z obce pri Bardejove, bol veľmi úspešný a nádejný reprezentant SR vo viacerých mládežníckych kategóriách. Na skúšku si ho zavolali do anglického Manchestru, ale aj do nemeckého Norimbergu. Do tejto rozbehnutej kariéry však prišli sekundy nešťastnej dopravnej nehody pri návrate z koncertu rapera Kaliho. 6 týždňov v kóme, niekoľko operácií, dlhá rehabilitácia.

Ale aj úspešný návrat do života – zvládnutie maturity, prijatie na Fakultu telesnej výchovy a športu UK Bratislava a návrat na futbalový trávnik cez futbalový klub FC Slovan Modra, kde okrem hráča trénoval aj mládežnícke družstvo a staral sa o ihrisko.

Návrat naspäť k futbalu zvládol Martin vďaka obetavej mame, bratovi, obetavým priateľom, ako aj organizácii na pomoc športovcom – Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS).

Romeo films spolu s LOSS natočili o doterajšom osude Martina Murcka dokumentárny a poučný film – FUTBALSTORY za účasti rapera Kaliho.

Na tento film boli v pondelok 25. 04. 2022 do Klubovne OFK po svojich tréningoch pozvaní jeho spoluhráči z A mužstvo, hráčky nášho družstva žien, ale aj dorastenci U19 a U17.

Všetkých prítomných privítal prezident OFK Dunajská Lužná – Juraj Jánošík.

Film uviedli prítomní hostia: Tomáš Medveď, bývalý futbalista a dnes podpredseda LOSS a producent filmu, generálny manažér FC Slovan Modra – Norbert Sališ.

Film je svojím obsahom veľmi silný a zaujal všetkých prítomných. Predstavoval nielen dosiahnuté úspechy a rozbeh nádejnej kariéry Martina Murcka, ale aj jeho boj o návrat nielen k futbalu, ale aj k normálnym činnostiam života.

„Vážte si každú sekundu života, lebo pár sekúnd Vám ho môže poriadne zmeniť!“, pripomenul všetkým prítomným hlavný hrdina dokumentu Martin Murcko.

Silným momentom celého stretnutia našich futbalistov a futbalistiek bol dlhý potlesk po filme, ktorý patril nielen tvorcom dokumentu, ale aj teraz hráčovi OFK Dunajská Lužná – Martinovi Murckovi.

(Pozn.: Martina Murcka veľmi rýchlo spoznáte aj pri zápase OFK Dunajská Lužná – z dôvodu ochrany svojho zdravia nosí pri hre futbalovú prilbu :). Hoci vždy úsmevne dodá, že to nie kvôli sebe, keďže má teraz silnú „titanovú hlavu, ale kvôli ostatným hráčom 🙂 )