Rodáčka z Lužnej opäť najlepšou futbalistkou SR

Po ročnej prestávke sa na trón najlepšej futbalistky Slovenskej republiky opäť vrátila rodáčka z Dunajskej Lužnej – Dominika Škovránková. Je to už po 10x, čo bola v ankete Futbalistka roka vyhodnotená na prvom mieste a môže sa pýšiť týmto titulom.

Dominika Škorvánková urobila už ako štvorročná svoje prvé futbalové kroky na ihrisku v Dunajskej Lužnej. Na základnej škole hrala s chlapcami a v 13. rokoch si uvedomila, že chce byť profesionálnou futbalistkou. Od roku 2005 do roku 2012 bola hráčkou ženského družstva Slovana Bratislava. Jej prvým zahraničným klubom bol rakúsky SV Neulengbach (2012 – 2015), potom to bol nemecký SC Sand (2015 – 2017). V roku 2017 sa na tri roky stala hráčkou známeho Bayernu Mníchov. V tomto čase (od roku 2020) je hráčkou francúzskeho HSC Montpellier.

Od roku 2009 je aj stálou členkou ženského reprezentačného družstva, kde plní aj funkciu kapitánky. Za Slovensko odohrala už vyše 100 zápasov.

Dominika, rodný futbalový klub OFK Dunajská Lužná sa pripája ku gratulantom 10 násobnej Futbalistke roka SR! Buď zdravá a nech sa Ti darí! 🙂

(Použité zdroje: Text: www.wikipedia.org, Foto: www.futbalsfz.sk)