Pre futbal v Dunajskej Lužnej venoval 50 rokov života (Spomienka pri nedožitých 100 rokoch Jozefa Straku st.)

Na začiatku Osláv 100 rokov futbalu v Dunajskej Lužnej v piatok 24. júna 2022 bol futbalový štadión v Dunajskej Lužnej na základe predchádzajúceho rozhodnutia a súhlasu Obecného zastupiteľstva Dunajská Lužná pomenovaný na „Štadión Jozefa Straku“.

       Pán Jozef Straka v štruktúrach futbalu v Dunajskej Lužnej pôsobil 50 rokov (1945 – 1996). Najskôr pôsobil ako hráč, neskôr bol aktívnym trénerom, ako aj funkcionárom. Mal veľkú zásluhu na postavení nového ihriska, najmä pri majetkovom usporiadaní pozemkov štadióna, ktorý bol otvorený v roku 1971.

       V predvečer jeho nedožitých 100-ých narodenín  v utorok 29. novembra 2022 sa pri jeho hrobe na cintoríne v Jánošíkovej zišli jeho najbližší – manželka Anna (91 ročná), dcéra Marianna s manželom Milanom, syn Jozef s priateľkou Ľudmilou, vnuk Milan, ako aj vnučka Nikol so svojou rodinkou. Prítomní boli aj predstavitelia OFK Dunajská Lužná – Juraj Jánošík (prezident OFK), Karol Krištof (viceprezident OFK), Pavol Adamčiak (generálny manažér OFK) a Marián Janšák (športový riaditeľ OFK). 

        Pietnu a modlitbovú spomienku viedol páter Hilár Jozef Štefúrik, veľký fanúšik futbalu v Dunajskej Lužnej. Zaspomínal si na jeho odchod do večnosti v auguste 2002, na mnohé zážitky s ním pri futbale. Ďalšie futbalové a iné spomienky pridali Juraj Jánošík, manželka Anna a syn Jozef. Toto pietne stretnutie zakončila modlitba pod vedením pátra Hilára.

         Futbal v Dunajskej Lužnej a jeho infraštruktúra je aj vďaka nemu tam kde je – na obdiv mnohých prichádzajúcich klubov zo Slovenska i zo zahraničia!

         Pán Jozef Straka st., veľká vďaka!