OUT cup – OFK Dunajská Lužná U13 – 3. miesto

Dušan Trnka (tréner): V nedeľu 18. februára 2024 sme sa na Mladej garde zúčastnili dobre zorganizovaného turnaja OUT cup. V základnej skupine sme odohrali 5 zápasov. Prvý zápas sme vyhrali 3:1 s tímom Vrakuňa „2“. V druhom zápase sme vyhrali 1:0 s NMŠK 1922 BA. Tretí zápas sme remizovali s Atletikom Zálesie 1:1. V ďalšom zápase sme vyhrali s Rovinkou „2“ 6:0. Toto vysoké víťazstvo nám asi viac uškodilo, ako pomohlo, lebo v poslednom zápase v skupine sme sa po našom úvodnom góle uspokojili a prestali hrať a náš súper FK Nižná „1“ to využil a otočil výsledok na 2:1. Bola to naša prvá a zároveň jediná prehra na turnaji. V základnej skupine sme obsadili 2 miesto s 10 bodmi.

Potom sa turnaj rozdelil na prvú a druhú skupinu. Do prvej skupiny sa nám preniesol bohužial iba 1 bod zo vzájomných zápasov prvých troch družstiev tabulky. Vo finálovej skupine sme vyhrali s Vrakuňou „1“ 1:0. V ďalšom zápase s Rovinkou „1“ sme vyhrali 2:0. V poslednom zápase na turnaji sme remizovali s FKM Devínska Nová ves 3:3. V tomto zápase sa nám podarilo 2x dotiahnuť nepriaznivý výsledok. Na konečných 3:3 sme vyrovnali v posledných sekundách strelou Doriána Vanča z nepriameho kopu z polovice ihriska.  V konečnom poradí sme obsadili pekné 3. miesto so ziskom 8 bodov. 

Najlepší hráč nášho OFK Dunajská Lužná bol ocenený – Dorián Vančo. Najlepším brankárom celého turnaja bol vyhlásený – Filip Nagy.

S nasadením chlapcov počas turnaja som relatívne spokojný. Na turnaji bolo ťažké udržať chlapcom rovnakú koncentráciu po celý čas. Zápasy mi ukázali dobré veci, ale aj nedostatky, na ktorých budeme musieť v tréningoch popracovať.“