Odišiel náš neobyčajný fanúšik, náš priateľ P. Hilár Štefúrik

Futbal mal v krvi od malička. Počas celého života bol veľký fanúšik „Bílych andelú“ – Spartaku Trnava. Po 01. júli 1996, keď sa v Dunajskej Lužnej „rozkukal“, pribudol k jeho obľúbeným a srdcu blízkym aj OFK Dunajská Lužná.

Štadión OFK navštevoval rád, podľa toho, ako mu to povinnosti kňaza dovolili. Hoci len polčas, lebo počas toho druhého už stál pri oltári. Po zápase nikdy nebežal rýchlo domov, aj na štadióne sa venoval svojim „ovečkám“. A fanúšikovia si jeho prítomnosť veľmi vážili.

Nebol obľúbený len preto, že Vám z dátumu narodenia vypočítal, aký to bol deň v týždni, ale mal aj bohaté skúsenosti z histórie futbalu. Veď jeho rodina je futbalová – brat Marián je najstarším strelcom gólov v súťažiach SFZ a regionálneho zväzu (góly dáva aj v 62. rokoch) a ďalší kňaz v rodine – Pavol patril medzi najlepších strednopoliarov (niečo ako Hamšík) nielen v dorasteneckých prvoligových súťažiach, ale aj v kňazských futbalových výberoch.

Bol to práve náš Páter Hilár, kto na výročie 100 rokov futbalu v Dunajskej Lužnej viedol obrad požehnania štadióna pri príležitosti jeho premenovania v zmysle rozhodnutia OZ Dunajská Lužná. Slávnostne požehnal a pokropil tabuľu „Štadión Jozefa Straku“.

Nikto z nás, pracujúcich pri futbale v Dunajskej Lužnej netušil, že jeho účasť na poslednom domácom zápase v sezóne 2022/23 v júni 2023 bude to poslednou, kedy svojou prítomnosťou Páter Hilár oživí nielen chvíle sledovania zápasu, ale aj chvíle posedenia po ňom. Aký bol šťastný, zábával sa a zabával aj prítomných zboristov v našej reštaurácii Klubovňa OFK v apríli 2023 pri 50-tke generálneho manažéra.

Presne 27 rokov po príchode do Dunajskej Lužnej, on znalec dátumov, odišiel do večnosti a k Bohu, ktorému ako vynikajúci a dobrý kňaz slúžil aj medzi nami futbalistami!

Verný, oddaný fanúšik, skutočný pastier svojich ovečiek kdekoľvek! Historik futbalu, zabávač ľudí! Mnohým skoro ako brat! Takým ostane v mysli a v pamäti!

Páter Hilár, OFK Dunajská Lužná Vám ďakuje za veľa a za všetko! Odpočívajte v pokoji!

Nezabudneme, páter Hilár!