Na Štadióne Jozefa Straku v Dunajskej Lužnej sa odohralo finále Slovenského pohára žien 2022/23

Výkonný výbor SFZ na začiatku marca 2023 potvrdil, že dejiskom finále Slovenského pohára žien 2022/23 bude Štadión Jozefa Straku v Dunajskej Lužnej. Za deň tohto významného podujatia aj pre samotný OFK Dunajská Lužná bol určený dátum – nedeľa 30. apríla 2023.

Prípravy OFK na tento futbalový sviatok boli dlhodobé, už na začiatku apríla navštívili funkcionári SFZ , zodpovední za ženský futbal, štadión, aby sa doladili aj detaily organizácie finále pohára.

O to viac, že mu predchádzal turnaj dievčat kategórie WU12, ktorý sa uskutočnil na veľkom umelom ihrisku. Do Dunajskej Lužnej zavítalo 12 dievčenských družstiev z celého Slovenska, ktoré odohrali viacero zápasov. Turnaj spestrili aj súťaže na presnosť streľby, rýchlosť streľby, slalom s loptou a iné. Na pochvalu slúži našim 5 hráčom A mužstva OFK Dunajská Lužná, že pri týchto súťažiach pomáhali organizátorom zapisovaním výsledkov. Víťazmi na turnaji boli všetci a tento turnaj bol akýsi „predkrm“ veľkého finále Slovenského pohára žien 2022/23.

Veľké finále Slovenského pohára žien 2022/23 sa na Štadióne Jozefa Straku v Dunajskej Lužnej začalo o 16.00 hod.. Súboj o pohár si rozdali dva Spartaky: Spartak Myjava a Spartak Trnava.

Od začiatku zápasu bolo zreteľné, že má navrch družstvo z Myjavy. Prvý nádherný gól, spôsobom ako ich strieľal Tomáš Skuhravý, ešte Myjave z nepochopiteľných dôvodov nebol uznaný, ale ďalšie dva určili skóre polčasovej prestávky – 2:0.

Premenený pokutový kop hneď po prestávke za ruku v pokutovom území znamenal navýšenie skóre pre Myjavu a jednoznačnú cestu k dosiahnutiu víťazstva. A k radosti s fanúšikmi.

Víťazovi Slovenského pohára žien 2022/23 odovzdali medaily a pohár viacerí členovia Výkonného výboru SFZ (Lasdislav Jurkemik, Mária Berdisová, Juraj Jánošík) a vrcholný predstaviteľ SFZ (generálny sekretár SFZ – Peter Palenčík).

OFK Dunajská Lužná ako organizátor svojím úsilím prispel k zdarnému priebehu finále Slovenského pohára žien 2022/23. Pripája sa ku gratulantom víťaznému družstvu Spartak Myjava.