Družstvo U9 obsadilo 5. miesto v Orechovej Potôni

V sobotu 11. 06. 2022 sa družstvo U9 v Orechovej Potôni zúčastnilo turnaja BOGY CUP. Turnaj bol zorganizovaný pre 32 mužstiev.

Turnaja sa zúčastnili títo hráči OFK Dunajská Lužná: Takáč, Dojčan, Čapkovič, Rafael, Dúbravský, Píš, Trnka, Mikula, Masarovič.

V základnej skupine dosiahli tieto výsledky:

OFK Dunajská Lužná – PŠC Pezinok 2:1

Góly za OFK: Trnka 2x 

OFK Dunajská Lužná – FK Inter Bratislava B 2:2

Góly za OFK: Mikula, Trnka

OFK Dunajská Lužná – Monor SE 2:3
Góly za OFK: Trnka 2x

V základnej skupine obsadilo družstvo OFK Dunajská Lužná 2. miesto a postúpilo do majstrovského pavúka.

V osemfinále odohrali zápas s DAC Dunajská Streda:

OFK Dunajská Lužná – DAC Dunajská Streda 3:2

Góly za OFK: Trnka 2x , Mikula

Hodnotenie zápasu (tréner Marko Kotrík): „Zápas s Dunajskou Stredou bol nervák v pravom slova zmysle. Dôkazom je aj rozhodujúci gól v poslednej minúte zápasu. Víťazstvo znamenalo postup do štvrťfinále.“

Vo štvrťfinále boli naším súperom FK Holice:

FK Holice – OFK Dunajská Lužná 3:0

Hodnotenie zápasu (tréner Marko Kotrík): „Súper z Holíc nás predčil rýchlosťou a behavosťou. Do semifinále postúpil zaslúžene lepší tím.“

Zápasy o konečné umiestnenie:

OFK Dunajská Lužná – ŠK Igram 3:0

Góly za OFK: Trnka, Mikula, Rafael

OFK Dunajská Lužná – MŠK Martin 3:2

Góly za OFK: Trnka 2x , Mikula

OFK Dunajská Lužná obsadil na turnaji konečné 5. miesto.

Hodnotenie turnaja (tréner Tomáš Nespešný): “ V sobotu 11.6. nás čakal kvalitne obsadený medzinárodný turnaj Bogy Cup, kde sme odohrali 7 ťažkých zápasov. Na úvod nás čakal súper z Pezinka. Chalani robili veľa individuálnych chýb a bolo z nich cítiť veľkú nervozitu na ktorú, chalani ani my tréneri, nie sme vôbec zvyknutí . Zápas sme dokázali dotiahnuť do víťazného konca 2 gólmi Vincenta Trnku. Mohli sme sa teda radovať. V skupine nás čakal ešte Inter BA “B” a maďarský Monori SE. S Interom sme mali veľmi veľa šancí, ktoré sme nepremenili . Minútu pred koncom sme ešte prehrávali 1:2, ale chalani ukázali veľkú vôľu ako aj snahu s výsledkom zápasu niečo spraviť. Podarilo sa nám streliť aspoň vyrovnávajúci gól. Posledný zápas v skupine nás čakalo Monori SE, ktoré porážalo súperov rozdielom 1-2 tried a nakoniec celý turnaj dokázalo ovládnuť. Myslím si ale, že sme ich ako jeden z mála tímov na turnaji dokázali potrápiť a siahali sme dokonca aj na víťazstvo. Nakoniec sme prehrali po dobrom a bojovnom výkone 2:3. Náš cieľ sme splnili. Z 2. miesta sme sa dostali medzi 16 najlepších mužstiev na turnaji. Vo vyraďovacej fáze turnaja nás čakal DAC Dunajska streda. Súpera sme do ničoho dlho nepúštali, dali sme dva pekné góly, a vyzeralo to na kľudný zapas. No po našich chybách súper vyrovnal a vyzeralo to na pokutové kopy. V posledných sekundách si Vincent Trnka s rozumom zakryl loptu, poslal súpera na párky a po zemi ku tyčke nás poslal do štvrťfinále. Vo štvrťfinále nás čakali Holice. Po individuálnych chybách sme prehrávali 3-0. Mali sme veľké množstvo šancí a zápas sme mohli kľudne otočiť. Bohužiaľ nás opustilo šťastie. Čakali nás ešte 2 zápasy o umiestnenie. Najlepšie sme mohli skončiť 5. a najhoršie 8. Samozrejme sme si dali cieľ tieto 2 zápasy vyhrať. Čakal nás Igram, s ktorým sme už odohrali niekoľko zápasov na turnajoch. Bolo vidieť veľku vôľu poraziť nás, ale chalani opäť zachovali chladnú hlavu a súpera sme porazili 3-0. Posledný zápas na turnaji s Martinom sme mali opäť skvelo rozohraný, no sami sme si ho trošku zdramatizovali. Cieľ sme ale splnili a dosiahli sme krásne 5. miesto z 32 mužstiev. Individuálne by som chcel vyzdvihnúť výkony Tobiasa Mikulu, ktorý odohral celý turnaj bez striedania a ak by sa vyhlasoval najlepší hráč turnaja, myslím si, že by to bol práve on. Ďalej Vincenta Trnku, ktorý strelil gól v každom zápase a hlavne v rozhodujúcich chvíľach. Jožka Rafaela, ktorého sme si len nedávno vytiahli z kategórie U-8, a ktorý spravil neskutočné množstvo ako sa hovori “čiernej roboty”. V neposlednom rade hráčovi z poľa Alexovi Takáčovi, ktorý musel odchytať celý turnaj, keďže sme nemali brankára a vo veľa dôležitých situáciách nás podržal skvelými zákrokmi. Nakoniec bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča nášho mužstva. Ďalej ostatným chalanov ktorí nechali na ihrisku ?? a bojovali do poslednej chvíle . Ukázali taktiež svoju kvalitu! Sú to menovite : Matias Píš , Jakub Dúbravský , Adam Dojčan , Hugo Masarovič a Darko Čapkovič. 

Veľká vďaka patrí samozrejme aj rodičom.“