Družstvo U13 postúpilo na finálový turnaj Zimnej halovej ligy

Dušan Trnka (tréner): “ V poslednom týždni sme absolvovali spolu 2 zápasy a posledné kolo zimnej halovej ligy. Na začiatku týždňa sme si zahrali tréningový zápas s našou U15. V tomto zápase som zapojil do hry všetkých hráčov, ktorí boli k dispozícii. Potrebujeme, aby si zahrali zápasy aj chlapci, ktorí sú menej vyťažovaní, aby zbierali zápasové skúsenosti. Zápas sme prehrali asi 6:3, ale výsledok nebol tak dôležitý. Chceli sme si zahrať proti vyššiemu, rýchlejšiemu a silnejšiemu družstvu, náš starší súper si zase vyskúšal, čo potrebovali oni.

V piatok sme hrali prípravný zápas so susedným Miloslavovom. Súper prišiel v značne oslabenej zostave, keď im chýbalo asi 9 starších hráčov. Aj v tomto zápase som dal príležitosť všetkým hráčom. Víťazstvo síce potešilo, ale predvedená hra nebola dobrá. Vyskúšali sme si iné rozostavenie, ktoré nám až tak dobre nefungovalo. Zápas sme vyhrali asi 11:1. Strelecky sa presadili viacerí hráči, čo je fajn. 

V sobotu sme odohrali posledné 4. kolo zimnej halovej ligy. V rámci tejto ligy som sa snažil nominovať priebežne všetkých 22 hráčov – myslím, že možno okrem dvoch hráčov sa mi to aj podarilo. V tomto kole sme odohrali 2 víťazné zápasy s Bernolákovom 1:0 a 3:1 a 2 víťazné zápasy s FKP Bratislava 2:0 a 1:0. Chlapcov, ktorí boli na turnaji musím pochváliť, pretože sa veľmi snažili a behali, vďaka čomu uhrali dobré výsledky. Celkovo zo 16-tich zápasov sme 11 vyhrali, 1 remizovali a 4 prehrali. V tabuľke sme obsadili 2 miesto za suverénou FK Rača. 

Na základe tohto umiestnenia nás ešte čaká finálové kolo Zimnej halovej ligy v sobotu 10. 03. 2024, kde sa stretnú prvé štyri družstva a zahrajú si o konečné umiestnenie v ZHL. Najlepší strelec nášho družstva je s 8 gólmi Matúš Demovič.