Družstvo U13 a jeho letná príprava

Dušan Trnka (tréner): V tréningovom procese, ktorý sme začali 2. augusta sa objavili niektorí noví hráči na skúšku, niektorí rozmýšľajú vyskúšať niečo nové a niekoľkí ešte dovolenkujú. Vo štvrtok 10.8.2023 sme hrali prvý prípravný zápas v Šamoríne s tímom U-12. Na chlapcoch vidieť, že zatiaľ majú kondičné resty. Prvý krát si vyskúšali nový systém hry, ktorým sa hrá v tejto vekovej kategórií. Chlapci si budú musieť zvyknúť na väčšie ihrisko. S predvedenou hrou a individuálnymi výkonmi som nebol moc spokojný. Robili sme veľa chýb, vozili sme loptu, prihrávky boli nepresné. Polčas sme vyhrali 2:1 po góloch Kyrilla Luzgana a Andreja Jančoka. V druhom polčase aj vplyvom slabšej kondície súper výsledok otočil na 4:3. Gól v druhom polčase dal Filip Nagy.
V nedeľu 13. augusta sme mali ďalší prípravný zápas, tento krát v Pezinku s tímom U-12. Na rozdiel od prvého zápasu bolo v niektorých herných situáciách vidieť mierne zlepšenie v taktických pokynoch. Zápas sme síce vyhrávali 1:0 po góle Andreja Jančoka, ale súper výsledok opäť otočil na konečných 2:1. V zápase bolo niekoľko sporných situácií, ktoré boli rozhodnuté v náš neprospech, ale to sú ďalšie veci, ktoré sa chlapci budú musieť naučiť spracovať. Obidva zápasy nám ukázali, kde máme nedostatky a na čom treba pracovať.

Posledný prípravný zápas sme hrali v nedeľu 20. 08. 2023 podvečer v Rovinke. Domáci mali na striedanie 2 osmičky a my sme mali iba 3 hráčov na striedanie. Zápas vôbec nevyšiel nášmu brankárovi. Aj to sa stáva a dúfam, že to bude len lepšie. Na druhej strane treba povedať, že spoluhráči mu moc nepomohli. Chlapci hrali opäť veľmi individúalne a to sa potom prejavilo aj na hre. Súper hral rozumne a postupne navyšoval svoj náskok. Zápas sme prehrali 8:1.
Prvé majstrovské stretnutie nás čaká 27. augusta doma s Vajnormi o 15:00 hod..

Čaká nás ešte veľa, veľa práce, aby sme sa zlepšili.