Družstvo U11 na Balaton trophy zbieralo skúsenosti v medzinárodnej konfrontácii

Dušan Trnka (tréner U11):

V termíne 27.5.-28.5.2023 sa uskutočnil na Balatone v meste Siófok medzinárodný mládežnícky futbalový turnaj, ktorého sme sa zúčastnili s tímom v kategórii U11. Tento turnaj sme poňali aj ako taký teambuilding. Aj preto sme sa rozhodli do Maďarska pricestovať už vo štvrtok, aby sme si s deťmi trošku užili tamojšieho „mora“. V piatok deti s rodičmi absolvovali výlet loďou po Balatone. Ubytovanie boli veľmi pekné, čisté a príjemné. Každá rodinka bývala vo svojom zrubovom domčeku.

Večer nás čakal slávnostný otvárací ceremoniál na tamojšej pláži. Na turnaji sa zúčastnilo v kategórii U11 20 družstiev z nasledovných krajín: Maďarska, Poľska, Rumunska, Švédska a Slovenska.

Družstvá boli rozdelené po 5 tímov v 4 skupinách.

V našej B-skupine sme prvý zápas vyhrali so slovenským SDM Dominom A 4:0 (strelci: Trnka 2, Jančok a Solarz). Druhý zápas sme hrali opäť so slovenským družstvom ŠK Atletiko Zálesie sme vyhrali 5:0 (strelci: Pollák 2, Trnka, Kočiš, Kosteskyi). Tretí zápas s maďarským družstvom FC Budai sme remizovali bez gólov 0:0. Do posledného zápasu sme vstupovali ako líder B-skupiny a stačila nám aj remíza s poľským Rozwój Katowice, aby sme vyhrali našu skupinu. Túto informáciu, ale chlapci nevedeli a išli stále za víťazstvom. Tento zápas sme dlho vyhrávali 1:0, ale súperovi sa podarilo nám streliť diskutabilný gól a vyrovnať na 1:1 (strelec: Trnka). Keď som smutným chlapcom po konečnom hvizde rozhodcu povedal, že vyhrali skupinu, tak sa veľmi tešili a užívali si to spolu s rodičmi na tribúne, ktorí nás hlučne v jednotných modrých tričkách povzbudzovali. 

Po zápasoch sme poobede mali voľný program. Niektorí využili teplé počasie na kúpanie v najväčšom stredoeurópskom jazere, iní zase navštívili miestnu zoologickú záhradu.

V druhý hrací deň nás čakali už len tie najsilnejšie tímy. Na našu smolu sa nám prvý deň zranil Maksym Kosteskyi a v nedeľu ešte pred začiatkom zápasov sa zranil aj Martin Kočiš. Aby toho nebolo málo, tak v prvom nedeľnom zápase sa zranil Andrej Jančok, ktorý ešte so sebazaprením odohral aj druhý zápas, ale ďalej už ho zranenie nepustilo. V nedeľu to bolo o to náročnejšie, že sa hralo 2 x 2 zápasy po sebe. 

Prvý zápas v nedeľu sme prehrali vysoko 5:0 s poľskym AKS Mikolów. Druhý zápas sme prehrali s maďarským FC Budatétény SE tesne 2:1 (strelec: Jančok). Tretí zápas sme prehrali s celkovým víťazom zo Slovenska Kukkonia liga 3:0. V predposlednom zápase sme prehrali s maďarským FC Budai U10 1:0. V poslednom zápase sme remizovali s rumunským Gyergyói FC Jovo 2:2 potom, čo sme vyhrávali už 2:0 (strelci: Mikula, Vojtech).

Na turnaji sme obsadili krásne 6.miesto. 

Chlapci ma potešili. Hrali s nasadeným, snažili sa a bojovali. Mali možnosť porovnať sa s rôznymi medzinárodnými družstvami. Vidieť úroveň, rýchlosť a tvrdosť v jednotlivých zápasoch. Turnaj hodnotím veľmi pozitívne a myslím si, že chlapcom pribudli ďalšie futbalové skúsenosti a ostanú im krásne zážitky a spomienky na toto podujatie. 

Veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým rodičom, ktorí umožnili deťom sa zúčastniť na turnaji na Balatone a samozrejme tam boli aj prítomní a nápomocní. 

Zúčastnení hráči: 

Jakub Kičina, Filip Sládek, Filip Vojtech, Michal Pomichal, Dávid Solarz, Vincent Trnka, Martin Kočiš, Adam Prachar, Tobias Mikula, Andrej Jančok, Michal Pollák, Maksym Kosteskyi.