Deti z OFK Dunajská Lužná boli povzbudzovať ŠK Slovan Bratislava v Európskej lige

Vedenie OFK zareagovalo na výzvu Slovana Bratislava, ktorý z dôvodu uzavretia sektora C tribúny dospelým fanúšikom v pohárovom zápase Európskej ligy s Olympiakos Pireus, pozvali do tohto sektora deti od 5 do 14 rokov.

Cez portál Belasé srdce športový riaditeľ Marián Janšák objednal bezplatné vstupenky nakoniec pre 20 záujemcov – hráčov a hráčky prípraviek OFK Dunajská Lužná. V zmysle vzorca na 5 detí/1 dospelý sprevádzali tieto naše deti nakoniec 4 dospelí (Marián, Miroslav, Katka a ujo šofér).

Vedenie OFK zabezpečilo pre týchto fanúšikov veľkého futbalu aj dopravu prostredníctvom mikrobusu.

Účasť našich detí na tomto pohárovom zápase im priniesla neskutočný zážitok. Boli súčasťou veľkého 18 000 fanúšikovského kotla, veď Tehelné pole bolo temer vypredané. Ešte väčším zážitkom bol pre nich samotný priebeh zápasu, vyrovnanie Slovana v nadstavenom čase, vyrovnanie aj v predĺžení. Smutné aj pre nich bolo nakoniec to, že Slovan prehral až na penalty!

Veríme, že deti nasiakli atmosférou, ako aj vierou, že raz aj oni ako úspešní futbalisti a futbalistky môžu takýto zápas odohrať priamo na ihrisku Tehelného poľa – v klube alebo v reprezentácii Slovenska! Veď už jednu lužňanskú rodáčku – reprezentantku SR máme (pozn. keby niekto nevedel: Dominika Škorvánková)!

Naše deti ako súčasť fanúšikovského kotla – skutočne si to užili 🙂