Aj OFK sa pridal ku Dňu Zeme

Napriek chladnému počasiu sa aj zástupcovia OFK pripojili k obecnej a celospoločenskej výzve pomôcť našej prírode a našej Zemi. Brigáda na očistenie životného prostredia od odpadkov, ktoré nerozumne hádžeme kdekoľvek, začala pre OFK spolu s ďalšími organizáciami pred Obecným úradom v Dunajskej Lužnej.

Každá jedna organizácia (skauti, holubári, domovské centrum atď.) dostali svoj úsek na vyčistenie. Samozrejme my sme požiadali o zadelenie okolo štadióna OFK Dunajská Lužná.

Hoci nás nebolo veľa, boli zastúpené všetky „zložky“ z klubu: aj za Výbor OFK, aj za trénerov, aj za rodičov, aj za fanúšikov, aj za hráčov. Obísť a očistiť okolie štadióna zvonka trvalo viac ako poldruha hodiny, pričom sme naplnili viac ako 5 vriec odpadu. Najmä na priľahlom parkovisku (hoci je to súkromný pozemok) sme našli aj pozoruhodné veci: hrniec, nohavice, sveter, dokonca aj peňaženku s dokladmi (okamžite odovzdaná na obecný úrad).

Poďakovanie teda patrí zúčastneným: Hanke Žernovičovej, Tomáškovi a Matejovi Žernovičovcom, Petre Kaiserovej a Tiborovi Pipišovi.

Nech sa teda pri najbližšej takejto brigáde nazbiera ledva jedno vrece, prípadne žiadne! Nech je naša „Matka Zem“ aspoň trochu viac s nami spokojná! 🙂