A mužstvo OFK Dunajská Lužná obsadilo na II. ročníku Pohára zakladateľov TJ Terchová druhé miesto

V rámci reciprocity, keďže oni boli u nás v Dunajskej Lužnej v marci 2022, naše A mužstvo absolvovalo v sobotu 15. 07. 2023 ďalekú cestu do rodiska známeho slovenského zbojníka – do Terchovej, aby sa zúčastnili 2. ročníka Pohára zakladateľov TJ Terchová.

Na turnaj vycestovalo spolu 19 hráčov, pričom 4 boli brankári. Bolo jasné, že si na turnaji zahrá každý z nich, nakoľko tých nových bolo potrebné vidieť pri hre a v zápasoch.

V Terchovej boli prítomní aj funkcionári OFK Dunajská Lužná: Juraj Jánošík – prezident klubu, Pavol Adamčiak – generálny manažér OFK a Matej Jánošík – člen Výboru zodpovedný za A mužstvo. Dokonca si našich chlapcov prišiel pozrieť aj čestný prezident OFK – p. Anton Patrnčiak st. .

V prvom semifinále turnaja prebehlo susedské derby, ktoré skončilo postupom hostí:

TJ Terchová – ŠK Belá 4:6 (2:2)

Naše A mužstvo v semifinále turnaja čakal súper spod Oravského hradu – FK Oravský Podzámok. Súper prišiel na turnaj s meškaním, ale ani to nejako nevyviedlo našich chlapcov z koľají a presvedčivo si vybojovali postup do finále víťazstvom:

OFK Dunajská Lužná – FC TJ Oravský Podzámok 8:3 (4:1)

Góly za OFK: Jakub Herzán 3x, Patrik Bartoš, Dávid Duducz, Samuel Baláž, Denis Suchánek, Richard, Krč

Napoludnie sa v rámci turnaja uskutočnil aj zápas starých pánov TJ Terchová a ŠK Belá a na vedľajšom ihrisku prebehla súťaž „Kráľ strelcov“, ktorú vyhral domáci hráč TJ Terchová.

V zápase o 3. miesto „rozdrvili“ domáci TJ Terchová hostí z FK Oravský Podzámok (tí však nemali žiadneho hráča na striedanie):

TJ Terchová – FC TJ Oravský Podzámok 9:0 (5:0)

Vo finále naše A mužstvo nezačalo dobre, prehrávali sme ŠK Belá 0:1, potom sme to točili na vedenie 2:1, avšak pri konečnom hvizde rozhodcu bol remízový stav 2:2. O našom druhom mieste na turnaji rozhodol jeden neúspešný pokutový kop:

OFK Dunajská Lužná – ŠK Belá 2:2 (1:1) pokutové kopy: 4:5

Góly za OFK: Jakub Herzán, Branislav Markovič

Najlepší hráč turnaja: Patrik Bartoš (OFK Dunajská Lužná)