5. ročník turnaja O pohár M. R. Štefánika

V blízkosti dňa spomienky na tragické úmrtie veľkej osobnosti slovenských dejín Milana Rastislava Štefánika OFK Dunajská Lužná v spolupráci so Spolkom rodákov M. R. Štefánika – Košariská, pobočka Dunajská Lužná zorganizovali v sobotu 07. 05. 2022 už 5. ročník turnaja O pohár M. R. Štefánika.

Samotnému futbalovému zápoleniu predchádzal spomienkový akt, ktorý sa uskutočnil pri buste M. R. Štefánika, ktorá sa nachádza pri evanjelickom kostole v Dunajskej Lužnej. Okrem zástupcov za usporiadateľov (Spolok rodákov M. R. Štefánika – Košariská, pobočka Dunajská Lužná, OFK Dunajská Lužná) a zástupcov dvoch družstiev (zo Slovana Ivanka pri Dunaji a z OFK Dunajskej Lužnej) bol prítomný aj pán biskup Doc. Miloš Klátik, evanjelický farár v Dunajskej Lužnej.

Začiatok turnaja začal slávnostným nastúpením všetkých družstiev, ktorých pozdravila v príhovore predsedníčka Spolku rodákov M. R. Štefánika – Košariská, pobočka Dunajská Lužná p. Oľga Reptová. Myšlienku turnaja vyzdvihol v príhovore aj starosta Ivanky pri Dunaji p. Ing. Vladimír Letenay. K slávnostnému otvoreniu prispeli aj členovia Miestnej organizácie chovateľov poštových holubov, ktorí priviezli stovky holubov na slávnostné vypustenie. Slová otvorenia turnaja spolu s vypustením prvého holuba mal „v rukách“ starosta Dunajskej Lužnej p. Štefan Jurčík.

Špecifikum tohto turnaja je myšlienka, že sa ho zúčastňujú futbalové kluby z miest, ktoré sú spojené so životom a pôsobením M. R. Štefánika. A tak aj na tomto 5. ročníku boli účastníkmi družstvá z Brezovej pod Bradlom, z Ivanky pri Dunaji, zo Šamorína a z Dunajskej Lužnej.

Družstvá odohrali zápasy systémom každý s každým s výsledkami:

OFK Dunajská Lužná – Brezovan Brezová pod Bradlom 1:4

ŠTK Šamorín – Slovan Ivanka pri Dunaji 5:3

OFK Dunajská Lužná – Slovan Ivanka pri Dunaji 3:2

ŠTK Šamorín – Brezovan pod Bradlom 4:1

OFK Dunajská Lužná – ŠTK Šamorín 2:0

Brezovan pod Bradlom – Slovan Ivanka pri Dunaji 4:0

TABUĽKA turnaja:

  1. Brezovan pod Bradlom 3 2 0 1 9:5 6
  2. ŠTK Šamorín 3 2 0 1 9:6 6
  3. OFK Dunajská Lužná 3 2 0 1 6:6 6
  4. Slovan Ivanka pri Dunaji 3 0 0 3 5:12 0

Vyhodnotili sa aj najlepší jednotlivci:

Najlepší hráč družstva:

Brezovan pod Bradlom – Eliáš Šido

Ivanka pri Dunaji – Ivan Rošin

ŠTK Šamorín – Dávid Domonkoš

OFK Dunajská Lužná – Michal Pomichal

Najlepší brankár: Tibor Fulier (Brezovan pod Bradlom)

Najlepší strelec: Kornel Fašanga (ŠTK Šamorín)

Pri slávnostnom vyhodnotení turnaja sa prihovoril prezident OFK – PaedDr. Juraj Jánošík, ktorý všetkým poďakoval za úspešný priebeh a organizáciu tohto turnaja. Osobitné poďakovanie patrilo rozhodcovi Jozefovi Bočákovi, ktorý sám „odpískal“ všetkých 6 zápasov turnaja.

5. ročník turnaja O pohár M. R. Štefánika naplnil svoje poslanie – umožnil futbalistov kategórie U10 ukázať svoje futbalové umenie a bojovnosť, no zároveň bol pre nich opätovným predstavením osoby M. R. Štefánika ako veľkej osobnosti dejín slovenského národa.

Všetci sa už teraz tešia na 6. ročník turnaja O pohár M. R. Štefánika! 🙂